ПРЕЗЕНТАЦІЯ ШКОЛИ
Історія школи
Першу церковнопарафіяльну школу в селі Вілії було відкрито у 80-х роках ХІХ століття. Та через бідність до неї ходило мало дітей, а ще менше закінчувало.
1910 р. – тут став навчатися М. Островський і в 1913 р. закінчив з похвальною грамотою.
1916 р. по 1918 р. – в селі вчителювала Наталія Миколаївна Ужвій – видатна українська актриса, голова Українського театрального товариства.
З 1921 р., незважаючи на переважну більшість українського населення школа стала (утраквістичною) пропольського напряму. Відвідували її діти заможних селян, в середньому одна дитина з п’яти. Українську мову викладали двічі на тиждень Підручники українською мовою в 10 разів коштували дорожче за польські і були недоступними. Вчителювали лише двоє людей, які викладали всі предмети.
Іван Бульбінський (за спеціальністю викладач польської мови) та Карпо Перебийнос (викладач української мови та керівник сільського дитячого хору) .
В кінці 1939 року відкрили 4-річну, потім стала п’ятирічна школа. Навчалися українською мовою.
Під час війни німці спалили стару школу.
З середини 50-х до 1961 року школа була семирічкою. Уроки проводились у семи приміщеннях сільських хат: Семенюк Феодосії, Корнійчука Мефодія, Вербицької Марії, Зарічної Софії, Борисюка Сергія, Стратюка Петра. В 1961 році школу було реорганізовано у восьмирічку. Діти навчались у старій фанерній будівлі, яка знаходилась на місці теперішньої школи.
Одночасно тут діяла вечірня школа. У 1974 році Вілія прикрасилася новою спорудою. У центрі села виросла красуня-школа. Збудована на честь 70-річчя М. Островського за 2,5 місяці.